Büyük Gözler’in ressamı Margaret Keane’in büyük aşkı ve yüzyılın sahtekarlığını anlatan film

Büyük Gözler’in ressamı Margaret Keane filmi

Çok sevdiğiniz biri sizin yaptıklarınızı kendi başarısı olarak gösterse ne yapardınız ?

Büyük gözlü çocukların ressamı Margaret Keane ve onun yerine geçen eşi Walter Keane’e olan büyük  aşkını ve eşinin sahtekarlığını anlatan filmi kaçırmayın.

Sanat tarihinde büyük ses getiren bu skandal ilişkinin gölgelerini sinema perdesine taşıyor Tim Burton.

Margaret ve Walter 1950’li yıllarda San Francisco’nun sokaklarında  tanıştıklarında her ikisi de boşanmış ve önceki evliliklerinden bir çocuğa sahiptir.

İkisi büyük aşk yaşamaya başlarlar ve kısa süre sonra evlenirler. Biraz muhafazakar olan Margaret’a göre Walter onu bekar anne ve dul bir kadın olmanın getirdiği toplumdan dışlanma durumundan kurtaracaktır.

Bir kadının yaptığı sanat eserlerinin bir erkeğinki kadar çok satmayacağına kanaat getiren ikili onlara ün getiren ve sanat dünyasına tanıtan büyük gözlü çocuk tablolarını Walter’ın adı altında pazarlamaya başlar.

Böylelikle Walter Margaret’ın büyük gözlü çocukları resmettiği tablolarını kendininmiş gibi sergilemeye başlar.

Daha fazlası için filmi seyretmeye ne dersiniz ?

Big Eyes (2014) 1h 46min | Biography, Crime, Drama | 6 March 2015 (Turkey) Summary: A drama about the awakening of painter Margaret Keane, her phenomenal success in the 1950s, and the subsequent legal difficulties she had with her husband, who claimed credit for her works in the 1960s.
Countries: USA, CanadaLanguages: English, French, Italian

 

 

 

Related Place